Alergia no image

Published on Wrzesień 21st, 2013 | by admin

0

Jesień, trudny okres dla alergika

Jesień dla alergika – nie musi być koszmarem, wszelkim paskudom od roztoczy poprzez pleśnie, bakterie itp. stanowczo powiedzmy NIE.
Najtrudniejszą porą w roku dla alergików jest wiosna – wielu osób tak uważa. Nie wiele z nas zdaje sobie sprawę, że alergia może być równie dokuczliwa jesienią. Dopadający nas katar, kaszel, złe samopoczucie uznajemy za zwykłe przeziębienie – bagatelizując nasze dolegliwości. Wiele osób popełnia ten sam błąd zamiast zapobiegać alergii, tkwi w przekonaniu że to zwykłe przeziębienie. To może być już alergia. Uznaje się że ok. 30%  populacji cierpi na alergie.
Większość osób nie zdaje sobie sprawy z posiadanej u siebie alergii. Mało kto potrafi odróżnić zapalenie błony śluzowej nosa od alergii.
Jesienią jesteśmy najbardziej narażeni na wywołanie alergii, zła pogoda, infekcje, zarodniki pleśni, grzybów, początek okresu grzewczego w naszych domach zwiększa rozmnażanie się roztoczy (panują dla nich wówczas idealne warunki życia). Jest to trudny okres dla alergików i astmatyków. Spędzanie więcej czasu w zamkniętych pomieszczeniach, w których roi się od zanieczyszczonego powietrza, które wdychamy jest głównym powodem do zaostrzenia się dotychczasowych objawów alergii m.in. na roztocza, pleśnie, grzyby.
Jesień dla alergika, alergia w tym trudnym okresie jesiennym może przerodzić się w astmę, przewlekła chorobę układu oddechowego. Głównie narażone na rozwój astmy są dzieci, u których obserwuje się atopowe zapalenie skóry, uczulenie na roztocza (alergeny powietrznopochodne), a także dzieci mających rodziców chorych na astmę. Główną cechą rozwoju astmy u dzieci jak i dorosłych jest występowanie objawów przewlekłego nieżytu nosa.
Dlatego bardzo istotne jest nieba-katalizowanie otaczających nas na co dzień czynników, objawów, które na pozór są małe i niepozorne. Mogą mieć one duże oddziaływanie na stan naszego zdrowia, samopoczucia i kondycji fizyczno-psychicznej. Jesień dla alergika będzie miłym wspomnieniem, jak sam alergik zadba o prawidłowe przeciwdziałania rozwojowi alergenów, pleśni, roztoczy, grzybów i innych mikroorganizmów mogących wywołać reakcje uczuleniowe, wysypkę.
Na szczęście nie jesteśmy bezradni wobec dotykającej nas alergii, astmy. Wszystko leży w naszych rękach. Prawidłowa walka z dolegliwościami opiera się na:
  • świadomości istniejących zagrożeń, niebezpieczeństw
  • odpowiednie przygotowanie się, pozwalające na unikniecie, ominięcie zagrożeń
  • ciągły monitoring stanu swojego zdrowia
  • ciągły kontakt z lekarzami alergologami, posiadający odpowiednią wiedzę, metody i narzędzia do leczenia alergii
  • stosowanie specjalistycznych produktów poprzez pościel, kołdry, poduszki i pokrowce po urządzenia na roztocza, oczyszczacze powietrza, odkurzacze i środki czystości zwalczające rozmnażanie się m.in. roztoczy, pleśni, grzybów
Napisz do autora: expert@alsos.pl


About the Author



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑