Alergia na pyłki

Alergia na pyłki nasila się wraz z przyjściem wiosny, lata. Coraz więcej mówi się o ocieplaniu klimatu co wiązać się może z zacieraniem dwóch pór roku wiosny i jesieni. Bedzie tylko sroga zima i gorące upalne lato. Gorące, bezdeszczowe, wietrzne dni wiążą się z uciążliwą alergia na pyłki. W trakcie takich dni nasila się pylenie roślin (kwiatów, zbóż, traw, drzew, pokrzyw, it.). Alergicy odczuwają zmęczenie, zaczerwienie i łzawienie oczu, katar sienny, wysypkę. W innych moich artykułach odnajdziesz kalendarz pyleń i niezbedne informacje o alergii na pyłki.

Jak sprawdzić czy masz alergie na pyłki tzw. alergie wziewną?

To jest proste – kup testy alergiczne do wykrywania alergii wziewnych. Taki test wykonasz samodzielnie w domu. Zrobienie testu pozwoli na prawidłowe rozpoczęcie leczenia i zapobiegania alergii wziewnej. W ten sposob bedziesz miał 100% pewność czy występuje u Ciebie alergia na pyłki.

Jak skutecznie domowymi sposobami zwalczać alergie na pyłki?

Pamiętajmy o częstym braniu prysznicu, który zmyje z naszych włosów i odkrytych części ciała pyłki alergiczne. Ważne jest aby nie wietrzyć rano pomieszczeń, sypialni bo wówczas dobrowolnie za swoją zgodą wpuszczamy do domu alergeny, które wywołują u nas uczulenie. Otwierajmy okna wieczorem po ustaniu wiatru lub zaraz po deszczu. Jeżeli wykonujemy prace na zewnątrz stosujmy maseczki ochronne, które z łatwościa można nabyć w każdej aptece. Porządki takie jak: ścinanie trawy zlećmy innym domownikom.

Co powinieneś mieć w domu?

Nie odłącznym urządzeniem w zapobieganiu alergii na pyłki jest oczyszczacz powietrza oraz siatka przeciwpyłkowa na okno. Stosowanie tych dwóch rzeczy uchroni ciebie przed zanieczyszczonym powietrzem, które wdychasz. Powietrze, którym oddychamy ma w sobie wiele zanieczyszczeń (pyłki, wirusy, bakterie). Stwórzmy w naszym domu a napewno już w sypialni, która jest miejscem wypoczynku, relaksu czyste, wolne od alergenów powietrze. Zadbajmy o czystość wdychanego powietrza a napewno wszelkie utrapienia związane z alergia na pyłki przestaną być koszmarem dnia codziennego.

Bardzo pomocna jest siatka przeciwpyłkowa na okna, każdy z nas podczas ciepłych, upalnych dni marzy o otwarciu okna, lekkim przewiewu. Specjalna sitka przechwytująca, wyłapująca w 87%  pyłki alergiczne z powietrza, które wpada do naszego domu, mieszkania przez otwarte okno, powstrzyma również niespodziewanych gości: owady, insekty.

Co powinieneś mieć przy sobie wychodząc z domu?

Wychodząc z domu a nawet stosując w zamkniętych pomieszczeniach idealnie i najskuteczniej sprawdza się NOSK filtry powietrza do nosa, które blokują, zapobiegają wdychaniu alergenów pyłków roślinnych co w efekcie końcowym usuwają uciążliwe dolegliwości alergiczne m.in. kichanie, katar, swędzenie, pieczenie, itp.

Alergia na pyłki tzw. alergia wziewna może ukazać się w każdym wieku. Objawy mogą pokazać się zarówno u dzieci i dorosłych. Najważniejsza jest profilaktyka, zapobieganie. Czyste powietrze zapewne przyczyni się uniknięcia reacji alergicznych wywołanych pyłkami roślinnymi.

Warto stosować oczyszczacze powietrza i poddawać się odczulaniu (które załagodzi objawy, nie którzy twierdzą, że poprzez odczulanie objawy wywołane na wskutek alergii wziewnych ustępują na zawsze – jestem przykładem, gdzie stosowane odczulanie tylko łagodzi objawy a nie likwiduje). Przekonany jestem, że ważnym czynnikiem w łagodzeniu objawów alergicznych jest unikanie alergenów i czyste powietrze.


3 Responses to Alergia na pyłki

  1. suzie says:

    Jak co roku zaczyna się moja alergiczna udręka. Zaopatrzyłam się już w allertec, żeby móc funkcjonować pomimo alergii. I jeszcze ściągnęłam sobie na smartfona specjalną aplikację dla alergików ze strony odetchnijspokojnie.pl z mapą i kalendarzem pyleń. Może w tym roku dzięki temu będzie lżej przetrwać pylenie

  2. maciej says:

    A może po prostu wybierz się do alergologa? mi to wygląda na atopowe zapalenie skóry,,,,, ale idź do lekarza to sie przekonasz..

  3. alex says:

    MAm problem…. Od urodzenia jestem na coś uczulona – z kataru wywnioskowałam, że jest to alergia na pyłki, gdyż pojawia się zawsze w okresie letnim. Poszłam do apteki i Panii magister zawsze znajdzie dla mnie coś co zadziała. Od miesiąca jednak po kąpieli pojawia się u mnie swędzenie, Zmieniłam już mydło, wodę “zmiękczam” – nic nie działa! Dodatkowo to swędzenie obecnie nasila się wieczorem! Czy ma ktoś podobne objawy??? Pomóżcie Błagam, to swędzenie doprowadza mnie do obłędu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑