Alergia na roztocza

Niby ich nie widzisz, a otaczają Cię dosłownie wszędzie, ich siedliskiem jest kurz domowy, materace, piękne zasłony w Twoim oknie, wygodny materac, na którym codziennie się wylegujesz… Twój dom wygląda wewnątrz jak każdy inny, a mimo to ciągle psikasz, kaszlesz, Twoje oczy łzawią, masz uchy kaszel. W pierwszej kolejności zmień coś w swoim mieszkaniu: pozbądź się starych dywanów, ciężkich zasłon, odśwież je – jeżeli takie działania przyniosą efekt i Twoje objawy ustąpią – oznacza to, że jesteś uczulony na roztocza.

Roztoczami są niewielkich rozmiarów organizmy, które żywią się między innymi złuszczonym naskórkiem człowieka. Tym, co uczula, nie są same mikroorganizmy, ale białko, które jest składową ich odchodów. Sprzyjającymi warunkami do rozwoju roztoczy, jest wilgotna i mokra atmosfera.

Warto podjąć walkę z alergią na roztocza kurzu domowego. Firmy produkujące przedmioty antyalergiczne prześcigają się z pomysłami, jak to zapobiec i pomóc w niepożądanych objawach chorych na alergię na roztocza kurzu domowego. Kołdry, poduszki, czy materace, są głównym siedliskiem alergenów – warto zajrzeć w ofertę i zaopatrzyć się w pokrowce antyroztoczowe na te części pościeli, linii WEELline, Pristine, czy SilverDream. Wysokiej jakości produkty, umożliwiają niemalże 100%-ową ochronę. Dalej śpiąc na swojej ulubionej poduszce, będziesz mógł z pokrowcem pozbyć się alergenów, a tym samym nieprzyjemnych objawów szczególnie uciążliwych w nocy. Każdy z pokrowców posiada oprócz funkcji ochronnej, również inne pożądane funkcje. Można również zaopatrzyć się w preparaty o długotrwałym działaniu oczyszczającym Twoje ubrania z roztoczy lub w środki pozwalające się pozbyć alergenów z otaczającego Cię powietrza. Spośród oczyszczaczy, najskuteczniejszymi są urządzenia, linii Air Cleaner, Air Fresk, Air Purifier, AirFree. Oczyszczacze powietrza są przyjazne dla środowiska, a przy okazji łączą wiele przydatnych, towarzyszących funkcji: mogą służyć jako nocne lampki, dzięki funkcji świecenia, ale również za ich pośrednictwem będziesz mógł rozprzestrzenić w swoim domu ulubiony olejek eteryczny. Firmy, posiadają w swoich ofertach również wkłady: kołdry, poduszki, które dzięki odpowiedniej produkcji, odpowiedniemu materiałowi, posiadają działanie antyroztoczowe. Spośród takich kołder i poduszek, można wyróżnić te, linii Hollofil Allerban, Dacron 95, Aller Guard, Silk Dreams. Wymienione produkty praktycznie w 100%-ach spełniają swoją funkcję. Dodatkowo są niezwykle wytrzymałe, trwałe, a dzięki odporności na pranie w wysokich temperaturach, zapewniają higienę na wysokim poziomie.

Alergia na roztocza kurzu domowego jest bardzo uciążliwą, gdyż nie możesz „zamknąć okna, celem nie wdychania pyłków, na które jesteś uczulony”. Nie ukrywajmy alergeny znajdujące się w najbliższym otoczeniu będą istniały, aby się ich pozbyć musiałbyś przez większość swojego życia sprzątać. Stosowanie produktów antyroztoczowych na pewno ułatwi Ci życie z alergią na roztocza kurzu domowego.


3 Responses to Alergia na roztocza

  1. Hosting says:

    Moj maz cierpi na alergie na kurz i wiem, jak trudno funkcjonowac z taka alergia. Do tego ma astme i bez asmenolu to ataki go mecza potworne. Niestety nie da sie calkowicie wyeliminowac kurzu z zycia, wiec dla mnie ta alergia jest najgorsza.

  2. Pingback: Jak ważna jest odpowiednia pościel dla osoby z problemami alergicznymi? - MedycynaPRESS.pl

  3. Pingback: Kołdra antyalergiczna. Jak ważna jest dla alergika?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑