Promocja Promocja-15% na kołdry i poduszki w akcji "Wymień starą pościel na nową"

Published on Luty 19th, 2020 | by Marta Nowacka

0

[ZAKOŃCZONA] To odpowiedni czas na wymianę pościeli z rabatem -15%

Wygodna poduszka i przytulna kołdra zapewniają zdrowy i komfortowy sen. Gwarancją efektywnego wypoczynku jest także ich stan i stopień zużycia, które wpływają na zachowanie lub utratę istotnych pierwotnych właściwości, takich jak odpowiednia miękkość. Wraz z czasem użytkowania, wypełnienie kołdry staje się zbite, a poduszka ulega odkształceniu i zostaje pozbawiona elastyczności. Kołdry i poduszki stanowią także przyjazne miejsce dla bytowania i rozwoju roztoczy, które przyczyniają się do występowania reakcji alergicznych. Wydłużona eksploatacja kołder i poduszek wpływa na zwiększenie ich liczebności i zaostrzenie alergii.

Jak często wymieniać pościel na nową?

Choć ciężko w to uwierzyć, w łóżku spędzamy nawet połowę naszego życia. Częste użytkowanie pościeli jest zatem nieuniknione i skraca jej żywotność. O ile w przypadku innych przedmiotów codziennego użytku (np. sprzętu elektronicznego) możemy mówić o oszczędnym użytkowaniu, to już ta sama porada nie będzie sprawdzała się w przypadku naszej pościeli. Co ważne, stan kołder i poduszek może mieć bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. W pozbyciu się zabrudzeń, roztoczy oraz bakterii pomaga regularne pranie w specjalistycznych środkach, najczęściej przy użyciu wysokiej temperatury. Z drugiej strony, częste pranie w podwyższonej temperaturze powoduje, że kołdry i poduszki niszczą się, przez co tracą swoje pożądane właściwości. Z tego powodu regularna wymiana pościeli jest kluczowa dla zachowania optymalnego komfortu i wygody podczas snu.

 

 

Chcąc zachować zdrowy i wygodny sen powinniśmy wymieniać kołdrę i poduszkę co 2 lata. Po ponad dwóch latach użytkowania pościel nosi już widoczne ślady zużycia, takie jak utrata sprężystości, zbite wypełnienie w kołdrze, czy wgnieciona i nieelastyczna poduszka. W przypadku osób cierpiących na alergię lub posiadających wrażliwą skórę wymiana pościeli powinna następować częściej.

 

 

Ślady zużycia kołdry, czy poduszki to nie tylko zabrudzenia widoczne gołym okiem. Na powierzchni i wewnątrz pościeli znajdują się mikroskopijne odpady, takie jak zrogowaciały naskórek, oraz resztki jedzenia i sierść zwierząt domowych (które chętnie zapraszamy do łóżka w niedzielne poranki :)). W warunkach naturalnych głównym pożywieniem dla roztoczy jest właśnie wspomniany naskórek ludzki i zwierzęcy. To powoduje, że kołdry i poduszki są idealnym miejscem do życia i rozwoju pajęczaków, czyli roztoczy kurzu domowego.

 

Sprawdź co może znajdować się w zużytej kołdrze i poduszce.

 

“Uważa się, że już nawet 150 mg ludzkiego naskórka wystarcza do zaspokojenia potrzeb pokarmowych populacji roztoczy liczącej 3000 osobników w okresie 2–3 miesięcy [1].” 

 

 

 

 

 

Pamiętając o regularnej wymianie poduszek i kołder dbamy nie tylko o zdrowie, ale też o wygodę i nasze samopoczucie. Codzienne korzystanie z pościeli powoduje, że z biegiem czasu traci ona pierwotną miękkość i sprężystość.
 

 

Jeśli nie pamiętasz kiedy ostatnio wymieniłeś/-aś pościel, to jest teraz dobra okazja – skorzystaj z promocji i kup nową kołdrę i poduszkę!

Wykorzystaj kod rabatowy NOWAPOSCIEL15 podczas składania zamówienia w sklepie Alsos.pl.

 

 

 

Promocja trwa do 07.03.2020.

 

 

Źródła:

[1] Samoliński B., Rapiejko P., Lipiec A.: Metody ograniczania narażenia na alergen. W: Standardy w Alergologii. Medycyna Praktyczna, Kraków 2010

Tags:


About the Author

Szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci - Małgosi i Marcela. Pasjonatka zdrowego stylu życia. Zamiast biegania wybrała nordic walking. Absolwentka pielęgniarstwa na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.Back to Top ↑