Kołdra antyalergiczna Antyalergiczna kołdra z bambusa

Published on Styczeń 8th, 2019 | by admin

0

Antyalergiczna kołdra z bambusa. Tanie i skuteczne rozwiązanie dla alergików?

Wzrost podatności na różnego rodzaju alergie powoduje, że firmy starają się opracowywać coraz to nowe sposoby walczenia z alergenami oraz produkty, które likwidują roztocza w naszym otoczeniu. Jednym z największych problemów są kołdry, poduszki i pościele, które są obecne w każdym domu i z którymi mamy styczność przez co najmniej kilka godzin dziennie. Na rynku pojawia się coraz więcej drogich kołder dla alergików, wytwarzanych głównie ze składników syntetycznych lub drogiego jedwabiu. Okazuje się, że czasem stare, naturalne rozwiązania po pewnej drobnej obróbce mogą być równie skuteczne. Przykładem tego są antyalergiczne kołdry i poduszki bambusowe.

Dlaczego warto postawić na naturalne kołdry dla alergików?

Wszystko ma swoje wady i zalety. Główną zaletą produktów pochodzenia eko jest przede wszystkim ich naturalne dopasowanie do rytmu naszego ciała. Są to najczęściej produkty o bardzo dobrych właściwościach w zakresie absorbcji i odprowadzania wilgoci. Kolejnym z atutów produktów naturalnych jest to, że lepiej przepuszczają powietrze, dzięki czemu w nocy mniej się pocimy. Ważnym, pozytywnym aspektem przepuszczalności powietrza i absorpcji wilgoci jest z kolei zwiększona przyjemność użytkowania naturalnych kołder. Polega to głównie na tym, że szybciej zasypiamy, nasz sen może być głębszy i spokojniejszy, a tym samym rano jesteśmy wypoczęci. Produkty naturalne są szczególnie zalecane dla dzieci i osób aktywnych, ponieważ lepszy sen powoduje znacznie szybszą regenerację organizmu. Ostatnią zaletą – dla wielu istotną z powodów etycznych jest to, by dany produkt był tworzony w zgodzie z naturą, bez jej zanieczyszczania, bądź stosowania chemikaliów. W tym przypadku musimy polegać wyłącznie na sprawdzonych, certyfikowanych – i najlepiej krajowych producentach.

Wspomnieliśmy o tym, że produkty naturalne posiadają również pewne wady. Jedną z najważniejszych jest wyższa podatność na alergeny. Niektóre produkty, jak np. kołdry bambusowe, z uwagi na antystatyczność wykorzystywanych w produkcji materiałów posiadają cechy umożliwiające ich przystosowanie dla potrzeb alergików. W każdym jednak przypadku najważniejszy jest proces produkcji, obróbki, a także hodowli zwierząt, bądź uprawy roślin, które dają nam niezbędne do produkcji materiały. Jeżeli zadbamy o należyte oczyszczenie, zrezygnujemy z chemikaliów i innych agresywnych środków ochrony to w efekcie uzyskamy solidny produkt wykazujący się właściwościami hipoalergicznymi. Kolejną wadą naturalnych kołder może być ich wytrzymałość. To również zależy od materiałów, które wykorzystuje się do produkcji. Najczęściej te pochodzenia roślinnego są bardziej podatne na zniszczenia w trakcie prania lub na rozdarcie. Niektóre firmy, jak np. Poldaun stosują technikę łączenia kilku różnych naturalnych materiałów, co zwiększa ich wytrzymałość do poziomu dobrej jakości produktów syntetycznych. Trzecią wadą jest oczywiście cena. W tym przypadku warto pamiętać, że dobrej jakości, naturalny produkt hipoalergiczny to nawet kilkuletnia inwestycja w nasze zdrowie. Jeżeli jednak, zamiast sugerować się kwestiami marketingu zwrócimy uwagę na skład i jakość wykonania – to z pewnością znajdziemy produkty w cenach tańszych niż średnia rynkowa – a o równie dobrym, a często nawet lepszym poziomie jakości.

Czym się wyróżniają antyalergiczne kołdry bambusowe?

Kołdry na roztocza powinny posiadać pewne cechy, które naturalnie zapewniają im zwiększoną odporność na alergeny. Jedną z takich cech jest antystatyczność – to właśnie ona spowodowała popularność kołder dla alergików z jedwabnymi wypełnieniami. Z czasem zaczęto jednak poszukiwać tańszych rozwiązań – i w ten sposób natrafiono na bambusa. Jego naturalne właściwości w zakresie absorpcji i odprowadzania wilgoci oraz antystatyczność ograniczająca możliwość zagnieżdżenia się roztoczy spowodowały, że jest to materiał niezwykle przyjazny nie tylko dla alergików, lecz również dla dzieci i osób aktywnych, lubiących życie w zgodzie z naturą. Niestety włókna celulozowe pozyskane ze zgniecionych łodyg bambusa nie zapewniłyby maksymalnego komfortu użytkownikom, z uwagi na to, że są twardsze od innych materiałów. Dlatego też niektórzy producenci, w tym polski Poldaun stosują w swoich produktach stosują domieszki poliestru oraz bawełny. Dzięki nim kołdry poza właściwościami antyalergicznymi są też przyjemne w dotyku.

Podsumowując, przy wyborze poduszek i kołder dla alergików warto zwrócić uwagę na produkty naturalne. Zapewniają one znacznie lepszy komfort wypoczynku, bez straty na właściwościach hipoalergicznych. Z uwagi na to, że wiele produktów, jak np. jedwab są drogie lub poddawane agresywnej obróbce termicznej i chemicznej to rozsądnym rozwiązaniem mogą być kołdry i poduszki z bambusa. W polskich sklepach jest to coraz popularniejszy trend, dzięki temu możemy znaleźć antyalergiczne kołdry i poduszki bambusowe w dowolnych wzorach i rozmiarach.

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑