Kołdra antyalergiczna no image

Published on Listopad 30th, 2018 | by admin

0

Kołdra antyalergiczna. Pozbądź się roztoczy ze swojego snu!

Wzrost liczby toksyn w naszym środowisku spowodował, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat staliśmy się bardziej podatni na różnego rodzaju alergie. Rosnące problemy z alergią spowodowały natomiast zwiększenie zapotrzebowania na produkty codziennego użytku, które ograniczają ryzyko jej objawów. W naszym artykule przedstawimy Wam kilka faktów i wskazówek odnośnie wyboru jednego z najbardziej podstawowych przedmiotów w Waszym domu, jakim jest kołdra dla alergików.

Dlaczego kołdra antyalergiczna jest taka ważna?
Wiele osób może uznać, że skoro nie są uczuleni, to zakup kołdry dla alergików jest zbędnym wydatkiem. Jest ona najczęściej droższa, niektórzy mają też obawy odnośnie jej syntetycznego składu. Jak jednak jest naprawdę?
Najważniejszym zadaniem kołdry antyalergicznej jest ograniczenie zagnieżdżanie roztoczy kurzu domowego. To one są najczęściej występującym powodem uczuleń. Na rynku można spotkać więc różne rodzaje kołder, które posiadają właściwości ograniczające uczulenie i podrażnienia, w tym:
• pościele syntetyczne;
• pościele jedwabne;
• pościele puchowe.

Kołdry antyalergicznie nie muszą być więc w pełni syntetyczne, ważne żeby sposób ich wykonania ograniczał możliwość zagnieżdżania się roztoczy.

Na czym polega tajemnica kołdry dla alergika?

Dla wielu z Was z pewnością zaskoczeniem jest to, że kołdra puchowa również może być przyjazna dla alergików. Dlatego teraz postaramy się wyjaśnić na czym tak naprawdę polegają właściwości antyalergiczne kołder i pościeli.

Najważniejsza kwestia dotyczy rodzaju wypełnienia, ponieważ to w nim znajduje się siedlisko roztoczy. W kołdrach syntetycznych wypełnienie jest najczęściej nasączane specjalnym środkiem. Jeżeli nasza poduszka lub kołdra nie została nasączona nim w produkcji – nic straconego. Swoją ochronę możesz zwiększyć samodzielnie aplikując preparat na roztocza, jak np. Allergoff.

Inaczej wygląda to w przypadku kołder puchowych, które uważane są za prawdziwą zmorę dla alergików. Puch jest jednak materiałem naturalnym, składającym się z kreatyny, czyli składnika naszych włosów i kości, przez co sam w sobie nie jest przyczyną uczuleń. Istotą problemu są natomiast substancje, które on absorbuje. Na czym polega więc tajemnica? Producenci kołder antyroztoczowych z naturalnego puchu, jak Notte Neve stosują metodę wielokrotnego oczyszczania piór, dzięki czemu ich produkty są odporne na roztocza. Antyalergiczne kołdry i poduszki puchowe najczęściej też nie są szyte, a zgrzewane, co dodatkowo zabezpiecza je przed dostępem roztoczy.

Bardzo bezpiecznym, lecz niestety kosztownym rozwiązaniem jest stosowanie materiałów z naturalnymi właściwościami antyalergicznymi, jak jedwab. Odznacza się on bardzo cienką strukturą, a także jest delikatny, co wyklucza stosowanie pestycydów w jego produkcji. Dzięki temu jedwab ma wyjątkowe właściwości antystatyczne, co naturalnie ogranicza możliwości absorpcji roztoczy i innych składników uczulających.
Wątek ten nie umknął uwadze producentów, którzy opracowali nową technologię produkcji syntetycznych kołder dla alergików opierającą się na antystatyce. Pościele w wytworzone w ten sposób wykazują naturalną, zwiększoną odporność na roztocza. Ich dodatkowym atutem jest fakt, iż mają właściwości antystresowe polegające na odprowadzeniu z naszego ciała ładunku elektrostatycznego, który zbieramy dotykając różnych przedmiotów w ciągu dnia. Przykładem zastosowania takiej technologii są produkty firmy Sienna serii Anti-Stress.

Kołdra antyalergiczna- kiedy prać i wymieniać?

W celu zniwelowania ryzyka zagnieżdżenia się roztoczy, naszą kołdrę powinniśmy przede wszystkim często prać, a także pamiętać o tym by co jakiś czas wymienić ją na nową.

Pranie powinno odbywać się w temperaturze ok 60 stopni Celsjusza, ponieważ dopiero w takiej temperaturze giną roztocza. Tak więc poduszka, czy kołdra dla alergika powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, które pozwalają na częste pranie, nie niszczą się i nie odkształcają, co może powodować dyskomfort podczas snu. Pamiętaj też, że podczas prania możesz skorzystać ze specjalnych proszków zwalczających roztocza i inne bakterie jak np. Atomus.

Ważne jest również to, by pamiętać, że właściwości antyalergiczne naszej kołdry nie trwają wiecznie. W wyniku wielokrotnego prania traci ona swoje właściwości antystatyczne, osłabia się też działanie środków bakteriobójczych, co powoduje, że w wypełnieniu mogą pojawiać się roztocza. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie siebie i swojej rodziny jest więc zwyczajne pamiętanie o ty, by regularnie – najlepiej co dwa lata wymieniać swoją kołdrę antyalergiczną na nową.

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑