Porady alergologa

Published on Styczeń 29th, 2018 | by admin

0

Jak dermabrazja laserowa wpływa na skórę atopową, alergiczną?

Skóra atopowa i alergiczna charakteryzuje się przewlekłymi i nawracającymi stanami zapalnymi, którym towarzyszy świąd, suchość skory, wysypka.
Lokalizacja tych zmian to najczęściej twarz, szyja, zgięcia łokciowe i podkolanowe, dłonie, w ciężkich przypadkach stan zapalny skóry może zajmować nawet całą powierzchnie ciała.
W ostrej fazie AZS widoczne są nie tylko ogniska rumieniowe ale także przeczosy, które powstają przez ciągłe drapanie skóry tym samym uszkadzają naskórek. Po zagojeniu się skóry w tych miejscach w niektórych przepadkach zostają blizny i przebarwienia.
Skóra atopowa także szybciej się starzeje , ponieważ osłabiony naskórek po prostu nie radzi sobie z niekorzystnym działaniem środowiska, wolne rodniki niszczą włókna kolagenowe odpowiadające za sprężystość i jędrność skóry.
Jedną z proponowanych kuracji na lepszy, zdrowszy stan skóry jest zabieg laserem frakcyjnym CO2 tzw. dermabrazja laserowa.
Laser reakcyjny CO2 jest to laser najnowszej technologii stosowany w dermatologii w leczeniu blizn różnego pochodzenia, przebarwień, zmarszczek, szorstkiej nierównej powierzchni skóry, zaskórników, uszkodzeń słonecznych.
Jest bezpieczny, łączy ze sobą skuteczność działania z małą inwazyjnością w leczeniu defektów skóry.
Laser poprzez swoje działanie dziurkuje skórę tysiącami mikroskopijnych kolumn, zostawiając obok zdrową nie uszkodzoną skórę. Dzięki temu proces gojenia trwa szybko.
Aby zabieg nie był bolesny, godzinę przed laserem stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci nałożenia maści znieczulającej, która u niektórych może wywołać reakcje uczuleniową, alergiczną przeważnie lekko zaczerwieniona skóra.
Ilość i intensywność zabiegów ustala się indywidualnie, w trakcie konsultacji z lekarzem.
Bezpośrednio po zabiegu odczuwalny jest dyskomfort, pieczenie skóry jak po przesadnym opalaniu, skóra jest czerwona i pojawia się obrzęk.

Zaczerwienienie mija po ok. 4-5 dniach , później następuje złuszczanie się naskórka, małych brązowych strupków. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu. Należy wówczas stosować kremy nawilżające i filtry przeciwsłoneczne 50 + przez około 3 miesiące.
Najlepszym okresem do takich zabiegów jest sezon jesienno-zimowy, kiedy nie jesteśmy narażeni na silne promieniowanie słoneczne.

Efekt zabiegu jest widoczny po 2-4 tygodniach tyle potrzeba czasu na wytworzenie nowego kolagenu.
Stan skóry z tygodnia na tydzień będzie coraz lepszy, całkowite efekty będą widoczne do 6 miesięcy od zakończonej kuracji. Skóra będzie wygładzona, ujednolicona, ujędrniona.
Zalecana jest seria 2-5 zabiegów w zależności od problemu, stanu skóry, blizn, przebarwień.
Koszt zabiegu laserem frakcyjnym CO2 jest zależny od obszaru poddanemu laseroterapii .
Ceny zaczynają się od 1000zl i sięgają nawet 2500zł
Przeciwwskazania:
Ciąża i karmienie, choroba nowotworowa skóry.

Poniżej przedstawione zdjęcia:

przed zabiegiem  – zdjęcie nr 1

1

 

 

 

 

 

 

w trakcie zabiegu zdjęcie nr 2

22

 

 

 

 

 

 

 

 

efekt po pierwszym zabiegu dermabrazji laserowej

3

 

 

 

 

 

 

 

 

Zalecana seria laserowa to około 4-6 zabiegów.

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑