Alergia alergia na pylki

Published on Styczeń 29th, 2014 | by admin

0

Alergia

Alergia inaczej uczulenie, nadwrażliwość – wywołana reakcją organizmu na substancje tzw. alergeny. Coraz częściej spotykamy ludzi na swojej drodze, słyszymy, że ktoś z nas lub naszych bliskich cierpi, choruje  na alergie. Alergia może ukazać się u każdego z nas i w każdym wieku. Głównie alergia nasila się we wczesnym okresie wiosenno-letnim tzw. pyłkownica (pyłki roślinne głownie pyłki traw, drzew, zbóż), jak również w okresie jesienno zimowym  alergia na roztocze (w tym okresie atakują roztocza kurzu domowego), odróżniamy też alergie pokarmową (uczulenie na pokarm np. mleko, jaja kurze, gluten, cytrusy), alergia na sierść zwierząt, zarodniki pleśni, grzybów oraz wełna i pierze. Alergia przez swoje uciążliwe objawy radykalnie może zmniejszyć komfort i jakość życia. Objawy mogą być różne poprzez wysypkę (tzw. Atopowe zapalenie skóry), po łzawienie oczu, kichanie, katar sienny, astma. Alergia XXI wieku dotyka coraz to większą populacje ludzkości. Jednak obecna technologia i nauka o alergii pozwala znacznie a nawet całkowicie zapobiec objawom alergii. Skuteczna walka z alergia powinna opierać się nie tylko na leczeniu farmakologicznym ale głównie na zapobieganiu powstawaniu objawów (kichaniu, łzawieniu oczu, astmie, swędzeniu, duszeniu się, itp.) poprzez unikanie ale i również zapobieganie powstawaniu i namnażaniu się alergenów powodujących niekiedy uciążliwe objawy. Obecna medycyna, farmakologia leczy już powstałą alergie poprzez immunoterapię (odczulanie) oraz podawanie leków mających na celu zmniejszenie objawów alergicznych natomiast produkty dostępne na rynku z przeznaczeniem dla alergików nie tylko pomagają w leczeniu farmakologicznym np. odzież na atopowe zapaleniu skóry czy kołdry, poduszki, pokrowce antyroztoczowe ale również zapobiegają powstawaniu alergii.  Dzisiejsza nauka i technologia pozwala nam poznać nowe środki, produkty do zwalczania, zapobiegania nadwrażliwości, uczulenia.

Jak powinno się leczyć i zapobiegać alergii?
Alergia powinna być leczona od pierwszych objawów, nadwrażliwości. Leczenie powinno opierać się głównie na wyeliminowaniu alergenów z otoczenia, w którym przebywamy lub przez stosowanie odpowiedniej diety. Najbardziej wolnym miejscem od alergenów powinna być sypialnia, miejsce w którym powinniśmy odpoczywać, relaksować się a nie walczyć z objawami alergii np. stosować specjalistyczne kołdry antyalergiczne, antyroztoczowe, jak również stosować nowoczesne środki czystości oparte na prebiotikach (Prebiotyk – substancja, która selektywnie stymuluje wzrost i aktywność jednego lub większej liczby szczepów bakterii, korzystnie wpływających na ochronę immunologiczną człowieka. Prebiotyki to aktywne wsparcie dla mikroflory skóry człowieka.

Alergia nie leczona – skutki?
Nie leczona alergia może nieść za sobą poważne konsekwencje, doprowadzić może do ciężkiej przewlekłej alergii, która przyczyni się do zwiększenia przyjmowania kosztownych leków farmakologicznych, pobytu w szpitalu, zahamować rozwój i wzrost dziecka, a nawet może spowodować zgon w bardzo szczególnych i ciężkich przypadkach nieleczonej alergii.
Jeżeli wykryto u kogoś z rodziny alergie powinniśmy zapobiegać alergii  poprzez unikanie dymy tytoniowego, dzieci w wieku niemowlęcym matki powinny karmić piersią do 4-6 miesiąca życia, unikać ekspozycji na alergeny tj. pyłki, roztocze, pokarmy, zwierzęta.

Alergia nie musi okazać się wrogiem, wystarczy zadbać o prawidłowe zapobieganie namnażaniu się alergenów, wywołujących reakcje uczuleniowe, alergiczne.

Tags:


About the Author



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑