Alergia na roztocza alergia na roztocza

Published on Wrzesień 19th, 2016 | by admin

0

Roztocza już pukają do drzwi Twojego domu?

alergia na roztoczaAlergia na roztocza to najczęściej rozpoznawalna choroba alergiczna dzisiejszych czasów. Coraz częściej słyszymy „wyrok” od lekarza alergologa – to roztocza – wywołują tak ciężkie i dokuczliwe objawy jak kichanie, łzawienie oczu, zapalenie spojówek, poklejone powieki, katar, nieżyt nosa, swędzenie, nie przespane noce, uczucie zmęczenia nad ranem. Alergia na roztocza to jedna z pierwszych alergii jaka dopada w dzisiejszych czasach nie tylko dzieci ale i osoby dorosłe. Dzieje się to za sprawą życia niezgodnego z naturą, używanie dużo chemikaliów (bez ograniczeń) do sprzątania, kąpania, mycia się, które to skutecznie zabijają dobre kultury bakterii, które są odpowiedzialne za redukcję roztoczy w naszym otoczeniu. Zażywamy też na potęgę dużo proszków np. przeciwbólowych często też podajemy naszym dzieciom już od pierwszych miesięcy życia ibuprofen na nie wielki kaszelek, nie pozwalamy naszemu organizmowi i organizmowi dziecka na podjęcie, uruchomienie własnych bodźców, które pozwoliłby same uchronić się od infekcji. Skutecznie też zmywamy miliony kultur bakterii z naszego ciała powszechnie stosowaną chemią, naskórek nie zdąży się odbudować za pomocą żywych kultur bakterii, które wytwarza nasz organizm, nie dajemy najmniejszych szans na narodzenie się nowemu naskórkowi, który uchroniłby nas przed tymi licznymi dolegliwościami. Dlatego też coraz częściej słyszymy jestem uczulony, mam alergie na roztocza.

Gdzie spotkamy roztocza?

Roztocza napotkamy wszędzie. Na półce z książkami, na podłodze, w zabawkach pluszowych, firanach, dywanach a najwięcej i najbardziej niebezpieczne są roztocza znajdujące się w pościeli, kołdrze, poduszce i materacu. Alergia na roztocza ujawnia się głównie nad ranem jak wstaniemy a to za sprawą przestarzałej kołdry i poduszki, które powinniśmy wymieniać wg alergologów i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego co najmniej raz na dwa lata mino to, że pierzemy kołdrę i poduszki raz na miesiąc w 95 stopniach Celsjusza. Zalecają również stosowanie pokrowca antyroztoczowego na materac PRISTINE.

Tak, roztocza już pukają do drzwi naszych domów a to za sprawę okresu jesienno-zimowego, w którym to te mikroorganizmy zaczynają być bardzo aktywne i nie dają nam spokoju nocą i za dnia gdy przebywamy ciągle w pomieszczeniach zamkniętych. Pajęczaki bo roztocza to rodzina pochodząca od pajęczaków wywołują u nas niekiedy w okresie grzewczym frustrację, niezadowolenie z życia, nie potrafimy cieszyć się z najmniejszych rzeczy. Dlatego też powinniśmy pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu się przed pajęczakami jakimi są roztocza. Pamiętajcie aby uchronić się od tych wszystkich dolegliwości powinniśmy zaopatrzyć się przede wszystkim w specjalistyczne kołdry dla alergików, pościel. W sklepie dla alergików znajdziemy na przykład kołdry antyroztoczowe z serii Hollofil Allerban lub DACRON gdzie można je prać w 95 stopniach Celsjusza. Doskonałym uzupełnieniem są pokrowce antyroztoczowe PRISTINE na materac zapewniające ochronę przed roztoczami ukrytymi w materacu – tam jest ich najwięcej, badania wskazują niż w materacu używanym przez ponad rok gromadzi się ich tam miliardy. Produkty na roztocza nie kupimy w każdym sklepie, spotkać je możemy wyłącznie w internetowym  sklepie dla alergików alsos.pl

 

Źródło: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/alergie/alergia-na-roztocze-jak-pozbyc-sie-roztoczy_42005.html#c165138

Źródło: http://www.odetchnijspokojnie.pl/czym-sa-roztocza/

Tags: ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑