Alergia na roztocza

Published on Sierpień 13th, 2015 | by admin

0

Oczyszczacz powietrza jaki wybrać?

Oczyszczacz powietrza powinien być urządzeniem obowiązkowym w każdym domu alergika. Alergik powinien być pod szczególną opieką, tzn. musi stale uważać. Gdyż na każdym kroku spotyka się z alergenami, które uczulają go i wywołują reakcje alergiczne. Objawy alergii są uciążliwe i trudno z nimi żyć na co dzień. Wiemy również, że w stu procentach nie unikniemy niebezpieczeństw czyhających na osobę z alergią. Ale możemy jako alergicy czuć się bezpiecznie w jednym miejscu. Miejscem tym jest nasz dom. Tak! Dom pomimo, że również czyhają na nas niebezpieczeństwa w postaci alergenów, roztoczy – to tu możemy (w przeciwieństwie do innych miejsc) sobie poradzić z uciążliwymi czynnikami wpływającymi na nasze objawy alergiczne. Na pewno pada tutaj pytanie: „Jak można poradzić sobie z alergenami w domu?” Odpowiedz jest jedna – zakupić oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza to właśnie urządzenie, które ma za zadanie „ulepszyć” życie codzienne alergikom, osobom z atopowym zapaleniem skóry czy też astmatykom i osobom uczulonych na roztocza kurzu domowego. Jedno urządzenie może zdziałać tak wiele. Tylko teraz  jaki wybrać oczyszczacz powietrza? Macie rację jest ich całe mnóstwo na rynku. Sklepy prześcigają się w ofertach. Producenci również. Jednak producenci mają jedno na celu – zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Fabryki oczyszczaczy powietrzy, projektanci stawiają właśnie na zdrowie i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Na rynku możemy spotkać bardzo duży wybór oczyszczaczy powietrza. Odpowiedzmy na pytanie zadane w tytule artykułu : Oczyszczacz powietrza jaki wybrać? Przeanalizujmy kilka firm wiodących na naszym rynku oferujących oczyszczacze powietrza dla alergików, ale również dla zdrowych osób bez alergii.

oczyszczacz powietrza dla alergikaIDEAL – to oczyszczacz powietrza występujący w trzech modelach, przeznaczony do różnych powierzchni mieszkaniowych (od 15m2, aż do 45 m2). Powietrze jest oczyszczone z  99% z pleśni, pyłków, roztoczy, większość mikroorganizmów, alergenów, dymu papierosowego, bakterii jak również sierści zwierząt domowych, a także chemicznych oparów i brzydkich lub uciążliwych zapachów, które są mocno szkodliwe dla alergików, atopików i astmatyków. Idealny i przeznaczony dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Jonizuje powietrze, co jest bardzo ważne dla atopików. Po za tym wzmacnia układ odpornościowy, zwiększa wydajność i koncentrację. Chroni przed uszkodzeniem komórek i przedwczesnym starzeniem, zmęczeniem, chorobami skóry wywołane różnymi bakteriami. Posiada w zestawie poręczny pilot zdalnego sterowania z zasięgiem do sześciu metrów. Oczyszczacz powietrza IDEAL jest energooszczędny i pracuje bardzo cicho co jest dodatkową zaletą. Wydajne filtry HEPA znakomicie powstrzymują niebezpieczne zarazki, bakterie które uszkadzają skórę i mogą doprowadzić do bakteryjnego zakażenia skóry (np. gronkowiec, grzybicze zapalenie skóry).

Oczyszczacz powietrzaAir Purifier DUUX  oczyszczacz powietrza to kolejny oczyszczacz, który omówimy. Przeznaczony jest do pomieszczeń do 68 m3. Oczyszczacz powietrza zawiera filtr HEPA i wbudowanym parownik do rozprzestrzeniania przyjemnego zapachu z olejku eterycznego. Jeżeli chcesz używać oczyszczacza dla dziecka – oczyszczacz powietrza Air Purifier zdobędzie plusa dzięki oświetleniu tzw. lamki nocnej, która swobodnie można wyłączyć. Z oświetleniem dziecko poczuje się bezpieczniej. Oczyszczacz powietrza cechuje się również cichą pracą co znowu jest dodatkowym plusem dla niego. Główną zaletą tego oczyszczacza jest niska cena.

oczyszczacz powietrza dla alergikaAIRFREE Oczyszczacz powietrza przeznaczony do pomieszczeń od 24 m2 do 80 m2. Oczyszczacz powietrza daje ultra cichą pracą. Usuwa  alergeny roztoczy, pyłków roślinnych, pleśń i inne drobnoustroje. Oczyszczacz powietrza redukuje ozon. Jest mały i możemy go swobodnie przenosić. Posiada również dodatkową funkcję przydatną w dzisiejszych czasach – światło antystresowe. Powietrze oczyszcza za pomocą wysokiej temperatury blisko 200 stopni Celsjusza, a pozostały pył nie zawiera już w sobie niebezpiecznych alergenów pyłków, które wywoływać mogły by reakcje alergiczne.

Wszystkie oczyszczacze powietrza omówione w artykule mogą być używane nie tylko w domu. Bardzo często zauważamy oczyszczacz powietrza w  budynkach  szkolnych i przedszkolach, pracowniach laboratoryjnych, ośrodkach zdrowia i szpitalach, budynkach użyteczności publicznej oraz biurach, muzeach, bibliotekach, archiwach, restauracjach, hotelach, domach spokojnej starości, ale również statkach i jachtach. Oczyszczacz powietrza stosowany jest do leczenia i uśmierzania dolegliwości przy chorobach płuc.

NoskNOSK Filtry powietrza do nosa – to jedyny w sowim rodzaju oczyszczacz powietrza, który nie uziemi nas w domu. Możemy go zabrać wszędzie tam, gdzie my będziemy, na dwór, na wczasy itp. Ze względu, że jest mały i niewidoczny a co najważniejsze skuteczny i w przystępnej niskiej cenie posłuży jako prawdziwy duży stacjonarny oczyszczacz powietrza. Doskonale zatrzyma alergeny roztoczy, pyłków, szkodliwych bakterii i wirusów czyhających codziennie poza naszym domem.

Wszystkie wybrane i omówione oczyszczacze powietrza dają alergikom zarówno świeże powietrze, ale również to co jest w ich przypadków najważniejsze – uniknięcie zetknięcia się z alergenami. Wybierając odpowiedni oczyszczacz powietrza dla swojego pomieszczenia możemy skutecznie redukować alergeny. Każdy znajdzie dla siebie w odpowiedniej cenie oczyszczacz powietrza przeznaczony głównie dla alergików, bo tylko one są najwyższej jakości.

Tags: ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑