Alergia alergia na pyłki

Published on Marzec 19th, 2014 | by admin

0

Katar sienny

Katar sienny zwany również alergiczny nieżyt nosa często mylony jest z katarem powstałym na skutek przeziębienia.  Niektórzy bagatelizują tą chorą – katar sienny na podłożu alergicznym wywołany przez alergeny pyłków roślinnych (największe natężenie występuje w okresie wiosenno-letnim)  czy też alergeny roztoczy kurzu domowego (występujące całym rokiem, najsilniej dokuczają w okresie jesienno-zimowym).

Co robić aby uniknąć, zminimalizować dokuczliwe objawy kataru siennego?

Pyłków roślinnych w powietrzu uniknąć nie możemy, ale możemy zminimalizować, wyeliminować alergeny z powietrza w domu, sypialni – metoda eliminacji jest najlepszą terapią, sposobem leczenia alergii np. poprzez stosowanie oczyszczaczy powietrza. Sypialnia powinna być szczególnie chroniona przed alergenami, bo właśnie w niej odpoczywasz, nabierasz sił na kolejny dzień ale i w niej podczas snu jesteś bezbronny, wówczas alergeny najbardziej Cię atakują. Przebywając na powietrzu, na dworze należy często wypłukiwać alergeny z błony śluzowej nosa. Taką możliwość dają preparaty zawierające wodę morską, sól alpejską, ektoinę, która dodatkowo ochrania, łagodzi stany zapalne i nawilża błonę śluzową nosa. Bardzo pomocnym produktem w redukcji wdychania alergenów na pewno będzie filtr powietrza do nosa tzw. NOSK, który blokuje wdychanie szkodliwych alergenów i zanieczyszczeń, substancji lotnych znajdujących się w powietrzu – jest to jedyna nie farmakologiczna forma zapobiegania uciążliwych objawów alergii.

Oto kilka sposobów na wiosnę bez alergii:

Gdy dopada Cię co roku na wiosnę i lato alergia dobrze jest już teraz wiedzieć jak jej skutecznie zapobiec, ograniczyć , zmniejszyć jej objawy. Podpowiadamy jak się jej skutecznie przeciwstawić:

  1. Nie ignoruj kataru siennego – lecz go, stosuj spray do nosa, leki przeciwhistaminowe lub antyleukotrieny  przepisane przez lekarza, zapobiegaj filtrami do nosa NOSK
  2. Łzawią Ci oczy – stosuj krople do oczu zapobiegające i leczące objawy alergii, przy nieprawidłowym leczeniu i zapobieganiu często dochodzi do zapalenia spojówek
  3. Uważaj na owady, kleszcze, komary – mniej zawsze przy sobie ANTY-KLESZCZ przyrząd do usuwania kleszczy
  4. Unikaj porannych spacerów – rano jest największe natężenie pyłków. Otwieraj i wietrz pokoje dopiero późnym wieczorem, kiedy wiatr ustanie.
  5. Uważaj na kosmetyki, które mogą podrażnić skórę, oczy – patrz na datę ważności – nie stosuj kosmetyków, które są otwarte dłużej niż miesiąc.

 

Napisz do autora tekstu: expert@alsos.pl

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑