Jak uchronić się przed roztoczami?

ochrona przed roztoczamiRoztoczami są niedostrzegalne ludzkim okiem pajęczaki o rozmiarach mniejszych niż pół milimetra. Alergia na roztocza jest jedną z najbardziej uciążliwych alergii, gdyż czynniki ją powodujące znajdują się w pomieszczeniach domowych. Roztocza, znajdują się nie tylko w domowym kurzu (stąd zamienna nazwa alergii na roztocza, to alergia na kurz), ale również w materacach, pościeli, dywanach, firanach, zasłonach. Żywiąc się ludzkim i zwierzęcym naskórkiem, produkują odchody, które są alergenami.

Pomimo, rozwoju medycyny, nie wynaleziono dotychczas skutecznego lekarstwa na alergię na roztocza. Osoby chorujące na alergię na roztocza powinny nauczyć się żyć z tą chorobą i usuwać z najbliższego otoczenia wszelkie siedliska roztoczy. Jednym ze sposobów walczenia z alergią na roztocza, jest usunięcie dywanów, zasłon oraz wszelkich innych miejsc, w których alergeny mogłyby się znajdować. Jednak, czy jest to konieczne? Obecnie, na rynku pojawiły się preparaty, które pozwolą na skuteczne usuwanie czynników wywołujących alergię na roztocza.

Celem ochrony naszej pościeli przed wydostawaniem się roztoczy, są pokrowce na kołdry, poduszki, materace. Alergia na roztocza nie będzie już uciążliwa podczas snu, dzięki antyroztoczowym kołdrom, poduszkom, prześcieradłom, które powstając dzięki odpowiedniej technologii nie pozwalają na wydostawanie się mikroorganizmów na powierzchnię. Będziesz spać spokojnie!
W dzień możesz usuwać roztocza z najbliższego otoczenia, dzięki odpowiednim preparatom. Duża dostępność oprysków, środków czyszczących posiadających właściwości zwalczające roztocza, sprawi, że będziesz mógł dowolnie wybierać i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Hitem w usuwaniu roztoczy z otoczenia są oczyszczacze powietrza, które pozwalają na zauważalne efekty już po kilku godzinach pracy. Ile czasu spędzasz w zamkniętym pomieszczeniu? Znaczną część dnia? Przy Twojej alergii na roztocza, taki oczyszczacz jest urządzeniem niezbędnym do normalnego funkcjonowania. Możesz stosować go nie tylko we własnym domu, ale również, swobodnie jako źródło oczyszczania powietrza w Twoim biurze. Nawet codzienna praca przy Twojej alergii na roztocza będzie samą przyjemnością.

Dodatkowo, możesz rozpocząć stosowanie balsamów do nosa, które tworzą naturalną barierę i zapobiegają przedostawaniu się alergenów.

Cierpisz na alergię na roztocza? Wypróbuj chociaż niektóre z tych produktów, a na pewno życie z alergią będzie mniej uciążliwe, a objawy zostaną w mig usunięte, albo co najmniej ograniczone do minimum.

Produkty dostępne w sklepie dla alergików www.alsos.pl

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑