Testy na alergeny no image

Published on Styczeń 17th, 2013 | by admin

0

Food Detective

Food Detective to nic innego jak test na nietolerancje pokarmową. Podejmujemy temat testów na prośbę jednej z naszych czytelniczek Bloga dla alergików Pani Agnieszki z Wrocławia. Dziękujemy za poruszenie tak ważnego tematu. Artykuł poszerzymy o inne testy dla osób chcących sprawdzić czy występuje u nich reakcja alergiczna, uczuleniowa na najczęstsze spotykane alergeny ( alergie pokarmowe, roztocza kurzu domowego, pyłki traw, sierść kota, mleko, jaja kurze).

Pochylimy się pierw nad testem Food Detective, przeznaczony jest dla osób,  które obserwują u siebie niepokojące dolegliwości m.in. niedowaga, nadwaga, świąd skóry, celiakia, bezsenność, migrena, niepokój, astma, moczenie mimowolne nocne, odczuwanie ciągłego zmęczenia, nieżyt żołądka, biegunki, zapalenie jelit, depresja, zatrzymanie wody w organizmie, zaburzenia snu – takie przyczyny może wywoływać jedzenie, które spożywamy na co dzień. Istotne jest wtedy aby sprawdzić, znaleźć przyczynę tych dolegliwości. Zdiagnozowanie przyczyny (na co jesteśmy uczuleni, jakiego pokarmu nasz organizm nie toleruje) pozwoli na wyeliminowanie z jadłospisu pokarmów powodujących dolegliwości. Test Food Detective wykonujemy samodzielnie w domu, oszczędzamy wówczas na drogie testy w gabinetach lekarskich. Po ok. 40 min otrzymujemy wiarygodny wynik na podstawie, którego określamy na jakie produkty mamy nietolerancje pokarmową. Otrzymany wynik  pozytywny (jesteśmy uczuleni) powinien skłonić nas do zmiany sposobu żywienie. Proponujemy aby nie ustanawiać samemu nowego jadłospisu. Po wykonaniu testów Food Detectice należy skorzystać z profesjonalnych porad dietetycznych dla alergików. W tedy zdobędziemy pewność, iż przygotowany jadłospis jest zgodny z zapotrzebowaniem na witaminy, składniki mineralne, wartości odżywcze, jakie potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania a przede wszystkim do wyeliminowania pokarmów powodujących przeróżne dolegliwości.

Nie powinniśmy lekceważyć nietolerancji, możemy stworzyć realne zagrożenie dla naszego trybu życia.

Często mylone jest również pojęcie nietolerancji pokarmowej z alergią pokarmową. Różnica to taka, że w przypadku występowania alergii pokarmowej mamy problemy z oddychaniem, występuje wysypka, obrzęk, katar, wstrząs anafilaktyczny (najbardziej niebezpieczny objaw alergii pokarmowej, może okazać się śmiertelny), reakcje pojawiają się zazwyczaj szybko natomiast w przypadku występowania nietolerancji pokarmowej objawy obserwujemy po kilku dniach, objawy mogą być złożone (od migreny do wzdęć, biegunki, złego samopoczucia).

Food Detective umożliwia nam na sprawdzenie nietolerancji pokarmowych takich produktów spożywczych jak: zboża, orzechy, mięsa, ryby, owoce morza, warzywa, owoce i inne jest ich blisko 46.

Na rynku są również dostępne inne testy immunologiczne, za sprawą których sprawdzimy czy jesteśmy uczuleni na konkretny alergen. Jednym z nich jest testy IgE – pozwalają wykryć czy należymy do grupy osób, u których występujące objawy są rzeczywiście na podłożu alergicznym. Test na sierść kota, roztocza kurzu domowego, pyłki traw, mleko krowie, jaja kurze,  odpowiedzą nam na pytanie, który z tych alergenów występuje u mnie. Test przeprowadza się samodzielnie i w ciągu ok. 30 min. mamy gotowy wynik i odpowiedź czego musimy unikać aby wyeliminować objawy alergii. Pamiętajmy w przypadku wykrycia alergii należy jej skutecznie zapobiegać. Niekiedy osóby, u których wykryto, zdiagnozowano alergię obserwujemy dezorientację i stawiane często pytanie co dalej? Jak skutecznie minimalizować objawy alergii? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na blogu antyalergiczny.pl – Blog dla alergików lub skorzystajcie z bezpłatnych porad experta tel. 511 994 884 lub expert@alsos.pl – nie warto eksperymentować na sobie, zaufajmy osobom które same doświadczają alergii, wiedzą co warto stosować, czego unikać – tym sposobem na pewno zaoszczędzimy sobie czasu, niepotrzebnych nerwów, stresu, pogorszenia samopoczucia a przede wszystkim pieniędzy – po zakupie danego produktu (kosmetyku, urządzenia, preparatu) może się okazać się, że w ogóle on nam nie służy wręcz szkodzi i nasila objawy alergii.

Food Detective czy inne testy warto przeprowadzać z względów zdrowotnych.

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑