Alergia

Published on Luty 21st, 2015 | by admin

0

Jak nie wdychać smogu w Krakowie?

Smog w KrakowieSmog? Jak go uniknąć?

Udowodniono, że istnieje ścisły związek pomiędzy zanieczyszczeniem powietrza a alergią. Podczas konferencji „Czyste powietrze w Krakowie”, przedstawiono argumenty, które jasno wskazują na większą liczbę alergików zamieszkujących miasta.

Smog, który jest składnikiem zanieczyszczonego powietrza może wywoływać objawy podobne do tych, które wywołują alergie wziewne: pieczenie oczu, kaszel, nieżyt nosa, itp. Potocznie tego typu alergia, nazywana jest „alergią smogową”, gdyż to właśnie smog unoszący się w powietrzu zwłaszcza w okresie grzewczym, jest głównym źródłem niepożądanych objawów. Osoby wrażliwe, które nie podejmą działań, mogą skończyć jako astmatycy. Wdychanie smogu może prowadzić do chorób serca, udaru, ciężkie zakażenie układu oddechowego i raka płuc. U „mniej wrażliwych”, występujące skutki wdychania smogu mijają z reguły samoczynnie, gdy powietrze zostanie oczyszczone z zanieczyszczeń. Poniższa mapa obrazuje największe natężenie pyłu/smogu w krajach Europejskich

smog-620x407

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czerwone kropki oznaczają miasta z największym stężeniem pyłu, a zielone najmniejszym. Dane: EEA.

Warto również wspomnieć, że powietrze w domu również jest zanieczyszczone, pomimo szczelnych okien i tak do wnętrza domu przedostają się zanieczyszczenia z zewnątrz, niektóre powstają nawet w domu – oczywiście nie musi być to aż w takim stopniu jak na zewnątrz – ale jednak istnienie zanieczyszczenia może powodować niepożądane objawy.

Jeżeli, spotykasz się z natężeniem występowania objawów alergii w okresie zimy i późnej jesieni, czy wczesnej wiosny, mieszkasz w mieście, to warto, abyś zaopatrzył się w filtry powietrza do nosa. Nie musisz już siedzieć w domu i unikać zanieczyszczonego powietrza. Filtry powietrza do nosa NOSK stały się codziennością w użytkowaniu przez ludzi zamieszkujących duże aglomeracje (Seul, Chiny, Indie.), gdzie notowane natężenie smogu jest bardzo wysokie.
Zastosowanie tego rodzaju filtrów znacznie ułatwi Ci codzienne życie, gdyż redukują one wdychanie nie tylko zanieczyszczeń, smogu, kurzu, pyłków, które mogą Cię uczulać, ale również innych alergenów w postaci roztoczy. Wreszcie będziesz mógł przebywać gdzie chcesz, a nie tam, gdzie powietrze jest czyste.
Filtry Nosk umieszcza się w obu dziurkach nosa. Zbudowane są z bardzo cienkiego materiału, który sprawia, że są lekkie i praktycznie niewidoczne dla ludzkiego oka. Filtry, te zapewniają nie tylko, że powietrze, które przedostaje się do Twojego organizmu, jest czyste, ale również gwarantują niezwykły komfort ich noszenia. Przy dużym zanieczyszczeniu powietrza, wystarczającym jest przemycie produktu pod bieżącą wodą i można go używać dalej i być pewnym o doskonałej skuteczności.

Filtry powietrza do nosa nosk są wyrobem medycznym dlatego zapewniają bezpieczeństwo i najwyższą jakość podczas używania. Dlatego też warto dołączyć do grupy ludzi, korzystających z filtrów powietrza do nosa NOSK dzięki którym nie wdychają smogu i innych zanieczyszczeń unikając tym samym poważnych chorób alergicznych, serca i płuc.

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑