Alergia

Published on Grudzień 1st, 2014 | by admin

1

Jak często należy zmieniać kołdrę i pościel alergikowi?

kołdra antyalergicznaJesteś ulubieńcem tradycyjnych kołder? Śpisz jeszcze pod pierzyną z prawdziwego pierza, którą zrobiła Twoja babcia? Twój sen jest wielokrotnie przerywany kichnięciami, katarem….?
Pomyśl, że to może być alergia, z którą związane są alergeny znajdujące się w Twojej ulubionej pościeli.

 

Alergik będący uczulony na roztocza zmuszony jest do częstego prania własnej pościeli, a kołdrę i poduszki powinien całkowicie wymieniać co 2 do 3 lat.  Wymiana pościeli w Twoim przypadku jest niezbędna, gdyż pościel, materac z Twojego łóżka, to główne siedlisko roztoczy i innych mikroorganizmów. Roztocza żywią się Twoim naskórkiem, a w rezultacie wywołują u Ciebie objawy alergii i przerywają spokojny sen.
Warto dokonać zakupu kołdry antyalergicznej, gdyż posiada ona właściwości przeciwdziałające wydostawaniu się mikroorganizmów na zewnątrz, a niektóre z kołder antyalergicznych posiadają również właściwości niszczące alergeny. Doskonałym przykładem może być kołdra antyalergiczna  Hollofil Allerban, która we włóknach posiada czynnik przeciwdziałający rozwojowi bakterii, grzybów, również roztoczy. Naturalny sposób zapobiegania rozwojowi alergenów polega na unicestwianiu grzybów znajdujących się w łańcuchu pokarmowym roztoczy – a wiadomo – bez jedzenia nie ma istnienia. Dodatkowo, celem zapewnienia wysokiej higieny, kołdry te można prać nawet w pralce automatycznej w wysokich temperaturach– gwarancję trwałości i wytrzymałości zapewnia producent.

Przykładem kołdry antyalergicznej, niezwykle trwałej, a zarazem miękkiej, jest kołdra linii VITA-MED. Właściwości tej kołdry antyalergicznej, pozwalają na pranie jej nawet w temperaturze 95 stopni Celsjusza. Udowodniono naukowo, że w temperaturach właśnie rzędu 90 stopni, giną roztocza. Zatem warto zaopatrzyć się w kołdrę, dzięki której podczas jednego prania wszystkie alergeny znikną i koniec z Twoim uczuleniem!

Materac Twojego łóżka, również jest siedliskiem alergenów: roztoczy, itp. Dlatego warto zaopatrzyć się w antyroztoczowy pokrowiec na materac. W ofertach są te wykonane z materiału nieprzepuszczalnego, który zatrzymuje mikroorganizmy w materacu i nie pozwala im się wydostać na zewnątrz, a jednocześnie zapewniający Twojej skórze doskonałą przepuszczalność powietrza.

Konieczność częstego prania kołder i poduszek, wymaga zaopatrzenia się w produkty jak najwyższej jakości, dzięki którym zapomnisz o swojej alergii, a dzięki ich odpowiednim właściwościom poczujesz się jakbyś spał pod babciną kołderką. Szeroką ofertę produktową znajdziesz w Sklepie medycznym dla alergików alsos.pl

Tags: , ,


About the AuthorOne Response to Jak często należy zmieniać kołdrę i pościel alergikowi?

  1. Asia says:

    Doskonały artykuł, o to właśnie mi chodziło 🙂 Dziękuję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑