Alergia na roztocza

Published on Czerwiec 24th, 2014 | by admin

0

Alergia na roztocza, objawy i skuteczne metody jej zapobiegania

frau hält Matratze mit HausstaubmilbenCo to jest alergia na roztocza?

Alergia na roztocza, znana jest w języku potocznym, pod nazwą alergii na kurz. Co tak właściwie uczula i czym są te roztocza? Roztoczami są mikroorganizmy z grupy pajęczaków, które nie są widoczne dla ludzkiego oka. Roztocza same w sobie nie uczulają – alergenem są natomiast białka pochodzące z ich odchodów, a znajdujące się w kurzu domowym. Najbardziej sprzyjającymi do rozmnażania i zamieszkiwania, są pomieszczenia, które nie są wietrzone, rzadko sprzątane, wilgotne i ciepłe jak również w materacach, pościeli. Alergia na roztocza pojawia się i nasila głównie w sezonie jesiennym, alergeny atakują, dokuczają najwięcej nocą podczas snu.

Jakie są jej objawy?

Alergia na roztocza najczęściej obejmuje objawy dotyczące górnych dróg oddechowych, chociaż może również powodować zmiany na skórze, czy objawy oczne w postaci łzawienia, zaczerwienienia gałek ocznych, ich szczypania, czy też pieczenia. Najczęściej spotykanym objawem alergii na roztocza, jest katar, podczas którego występuje wyciek z nosa, jego swędzenie oraz uporczywe kichanie. W alergii na roztocza, mogą również występować zmiany typowe dla astmy oskrzelowej, obejmujące nieżyt błony śluzowej żołądka, dwunastnicy. Do zmian chorobowych powstających na skórze, będących efektem alergii na roztocza, należy stan zapalny skóry, egzema atopowa objawiająca się zaczerwienieniem oraz swędzeniem. Zmiany skórne wywołane alergią na roztocza, zlokalizowane są na naskórku twarzy, łokci, kolan, włosów, w pachwinach. Alergia na roztocza w efekcie również powoduje problemy ze spaniem, stan chronicznego zmęczenia, które negatywnie wpływają na codzienne funkcjonowanie alergika.

Przytoczenie chociaż niektórych objawów alergii na roztocza zwraca uwagę na fakt, iż objawy mogą skutecznie uprzykrzyć choremu życie.

Jak skutecznie zapobiegać?

Jak zatem pozbyć się szkodników, których nie widać gołym okiem, a uczulają? W naszych domach posiadamy sprzęty, które mają tendencję do gromadzenia się mikroorganizmów, a w efekcie powodowania przykrych objawów. Alergia na roztocza jest spowodowana istnieniem organizmów w dywanach, firanach, książkach, materiałowych obiciach mebli. Jeżeli, którykolwiek z członków rodziny cierpi na alergię na roztocza, to może warto z takich rzeczy po prostu zrezygnować? W końcu nie są one niezbędne w naszych domach, a ich brak może umilić alergikowi codzienne życie. Jeżeli codzienne usuwanie kurzu nie przynosi efektów, alergia na roztocza nadal istnieje, warto skorzystać z produktów dostępnych na rynku, a będących substytutami tradycyjnych kołder, poduszek, a nawet materacy – czyli miejsc, gdzie roztocza najczęściej zamieszkują.

Alergia na roztocza nie musi być już Twoją udręką. Dzięki dostępnym pokrowcom antyroztoczowym na kołdry, poduszki, czy materace, nie musisz wymieniać całej pościeli, a jednocześnie zmniejszysz w ten sposób objawy alergii na roztocza. Tego typu pokrowce zapewniają zatrzymanie roztoczy nawet w 99,87%-ach.

Sleeping girlChciałbyś zwiększyć efekt? – mamy również w naszej ofercie kołdry, pościele, poduszki antyroztoczowe – to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię na roztocza. Cały sekret tkwi w sposobie produkcji tego typu wyrobów. Dzięki nie używaniu igieł, nie dziurawieniu materiału roztocza nie wydostają się. Wyroby Aller Guard są produkowane na zasadzie zgrzewania. Technologia termo fiksacji pozwala na spokojny sen osobom z alergią na roztocza.  Wiadomym jest, że objawy nasilają się zwłaszcza w nocy, zaburzając Twój spokojny sen – dzięki naszym wyrobom już nie obudzisz się w nocy i wstaniesz wypoczęty. Wydawać by się mogło, że wyroby są przy tym sztywne i nieprzyjemne w dotyku. Nic bardzie mylnego! Pościel, którą Państwu proponujemy jest przyjemna w dotyku – przypomina jedwab.

Comfortable soft bed in roomNowością na rynku, skierowaną właśnie dla osób z alergią na roztocza, są prześcieradła Jersey zawierające jony srebra. Zastosowanie w nich powłoki silver dream powoduje najlepszą, dostępną na rynku powierzchnię pozwalającą na maksymalną redukcję oraz zabezpieczającą przed ponownym namnażaniem się mikroorganizmów wywołujących alergię na roztocza. Dodatkowo powierzchnia ta pozostaje nienaruszona nawet po 50 praniach. Myślisz, że takie prześcieradło musi być sztywne i niewygodne? Skądże! Prześcieradło, pomimo zastosowania jonów srebra, wykonane jest w całości z wysokogatunkowej bawełny, co zapewnia wygodę i delikatność w dotyku.

Dodatkowo, jeżeli chorujesz na alergię na roztocza, spokojny sen oraz lżejsze oddychanie, mogą zapewnić CI specjalne oczyszczacze powietrza, które usuwają z niego alergeny w postaci roztoczy i innych mikroorganizmów. Jak już zostało wielokrotnie tutaj wspomniane, roztocza znajdują się nie tylko w części sypialnianej Twojego pokoju, ale również na Twojej skórze oraz w najbliższym otoczeniu. Aby, zapewnić lepszy komfort oddychania, należy również zadbać o maksymalne usunięcie alergenów z Twojej skóry oraz ubrań. Dzięki odpowiednim preparatom, w postaci: probiotycznych płynów do kąpieli, mydełka naturalnego, już żaden alergen nie pozostanie na Twojej skórze. Do „dezynfekowania” ubrań, dostępne są proszki i płyny o odpowiednich właściwościach. Hitem w tej dziedzinie jest żelazko parowe, które dzięki odpowiednim właściwościom pary wodnej, pozwala na usunięcie nawet 100% roztoczy z Twoich ubrań. Takie żelazko posiada nie tylko niszczycielską moc mikroorganizmów, ale również bez używania deski do prasowania (dzięki funkcji prasowania na pionowo) zapewni idealną gładkość Twoich ubrań. Właściwości pary wodnej wykorzystano również w sprzętach pozwalających na usunięcie alergenów z najbliższego, domowego środowiska. Przykładem takiego urządzenia jest mop parowy, który nie wymaga używania detergentów, a zapewnia praktycznie 100%-owe usuwanie roztoczy z czyszczonych powierzchni.

Kurz osiadający na płaskich powierzchniach jest siedliskiem mikroorganizmów wywołujących alergię na roztocza. Niezbędna w usuwaniu jest ściereczka MiraFiber Multi, która bez użycia jakichkolwiek detergentów pozwoli na usunięcie mikroorganizmów. Jedyne czego potrzebujesz to woda i ta ściereczka! Nie ważne, czy czyszczona powierzchnia zbudowana jest ze szkła, czy z drewna, a może stanowią ją płytki ceramiczne w Twojej łazience? Ściereczka z odpowiednią technologią pozwoli na zapewnienie 100%-owej czystości bez pozostawiania smug, zacieków oraz włókien! Dzięki wykorzystaniu omawianych produktów alergia na roztocza, na którą chorujesz nie będzie Ci już przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu!

Sprawdź ceny produktów antyroztoczowych: kliknij tu:

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑